Jest wykonawca „Domu Solanki”Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął przetarg na przebudowę istniejącego budynku „Lubogoszcz” w Parku Zdrojowym na „Dom Solanki” dla obsługi kuracjuszy.

Przetarg wygrała Firma Remontowo-Budowlana Rafał Konieczny PROFES z Rabki-Zdroju, a koszt prac wyniesie 1 279 258,14 zł. Była to najkorzystniejsza oferta spośród trzech, jakie wpłynęły na przetarg. Projekt przewiduje przebudowę budynku i jego instalacji, budowę pergoli, montaż dwóch tężni zewnętrznych oraz wymianę i budowę placu oraz dojść z kostki betonowej. Dostęp do całego kompleksu „Domu Solanki” nie będzie posiadał barier architektonicznych i będzie przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. RÓŻNE OBLICZA WODY – rabczańska solanka i jarabiński przełom jako elementy dziedzictwa przyrodniczego polsko-słowackiego pogranicza, dofinansowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Projekt powstał we współpracy z gminą Obec Jarabina na Słowacji.